![](https://vakalo.gr/wp-content/uploads/2024/04/GIO_0055-2-150x150.jpg)
Η Faber-Castell, μία από τις παλαιότερες εταιρείες στον κόσμο (ίδρ. 1761), απευθύνθηκε στη Σχολή μας για τη διοργάνωση ενός πρότζεκτ που έχει σκοπό την εξοικείωση των σπουδαστών/αστριών και του ευρύτερου κοινού με περιβαλλοντικά ζητήματα, τα οποία απασχολούν την κοινωνία και ιδιαίτερα τις νέες γενιές, όπως είναι η βιώσιμη ανάπτυξη, η ανακύκλωση και επανάχρηση υλικών, η προστασία του περιβάλλοντος και γενικότερα η ουσιαστική επαφή με αυτό.διαβάστε περισσότερα